ODPĚŇOVAČ pro čistírny odpadních vod

Kód: 419
Novinka Tip
240 Kč
Skladem

ODPĚŇOVAČ pro čistírny odpadních vod

 

PROTIPĚNIVÁ EMULZE BEZ SILIKONU

 

VYROBENO ZE SUROVIN SCHVÁLENÝCH FDA

  • OKAMŽITÝ ÚČINEK

  • RYCHLÁ ELIMINACE PĚNY

  • POUŽITÍ I PRO FILTRAČNÍ MEMBRÁNY

  • EKOLOGICKÉ SLOŽENÍ

  • VODNÍ BÁZE

odpěňovač na vodní bázi, bez silikonu, který lze použít také v procesech, kde se používají potraviny nebo krmiva.

Přípravek působí na povrchové i vnitřní bubliny snížením jejich povrchového napětí a tím napomáhá k jejich eliminaci. Odpěňovač se také vyznačuje velmi dobrou emulgací ve vodě, čímž získává dobrou odolnost vůči systémům s vysokým pH nebo vůči vysokým teplotám a mechanickému namáhání. U tohoto produktu odpadá potřeba předpřípravy roztoků pro aplikaci. Dávkování probíhá bez dalšího nutnosti ředění.

 

POUŽITÍ A DÁVKOVÁNÍ: odpěňovač lze s úspěchem použít v různých aplikacích, ideální pro oxidační nádrže s filtračními membránami. Dobré jsou jeho výkony také v oblastech, kde dochází při výrobě k tepelným úpravám, jako jsou tryskové textilní procesy, detergenty pracující při vysoké teplotě a obecně chemicko-tepelné procesy.

Dávkování má tendenci se lišit v závislosti na různých situacích, ale doporučujeme, pokud se používá při úpravě odpadní vody, dávkovat od 0,01 % do 0,05 % na 50m3. Jestliže v systému není žádný odpěňovač, je potřeba nejprve celý systém tzv. šokově ošetřit. Prvotní dávka je tedy vždy šoková.

Příklad: ve sběrném tanku o objemu cca 50m3 máme pěnu. Na tento objem jednorázově použijeme

10kg ( 0,02%) ODPĚŇOVAČE.

Odpěňovač začne okamžitě účinkovat a pěnu odstraní. Když do tanku přiteče další objem odpadní vody a začne se pěna opakovaně tvořit, přidáme již jen ošetřující množství odpěňovače. A na tento objem začneme s cca 100 ml přípravku. Sledujeme jeho účinek. Pokud pěna neklesá, je nutné přidat další množství.

Budeme-li se držet obecných doporučených rozsahů je průměrné dávkování od 0,01 do 0,05% ( 10-50ppm)

Vždy je však nutné si přesné dávkování ověřit na konkrétním provoze.

Pokud se jedná o odstranění pěnivosti v domovních čistírnách odpadních vod, použijte balení s rozprašovačem a aplikujte rovnoměrným postřikem na pěnu shora. V případě, že se pěna opět objeví, aplikaci zopakujte. Odpěňovač můžete dávkovat zároveň i do odpadní vody a zajistit tak déletrvající odpěnění. Pro 1m3 odpadní vody použijte cca 5ml odpěňovače naředěného ½ litrem vody a vlijte do ČOV.

 

0,5 l

Detailní popis produktu

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: