AKTIVNÍ KYSLÍK - OxyAktiv

Kód: 11
150 Kč
Skladem

OxyAktiv

Přípravek na bázi aktivního kyslíku ve formě granulí je vysoce účinný proti vláknitým řasám v okrasných a koupacích jezírkách. Po aplikaci dochází během několika minut k uvolnění aktivního kyslíku, čímž jsou na buněčné úrovni narušeny vláknité řasy. Zvýšením přísunu kyslíku do vody, zejména prokysličením dna jezírka, jsou urychleny přirozené biologické aktivity ve vodě. Při úbytku kyslíku ve vodě vhodný k jeho okamžité doaci. Ve vodě nevznikají žádné škodlivé látky, z hlediska akutní toxicity pro ryby a dafnie. Při uváděném dávkování a respektování hodnoty pH, je přípravek použitelný nezávadně. Nesypte přímo na ryby a listy leknínu.

Použití:  k likvidaci řasy a ke zvednutí kalu ze dna - pro akvária, zahradní okrasná, užitková a koupací jezírka, rybníky.

Dávkování:  20 - 100 g přípravku na 1 m3 vody - dle míry znečištění. Pravidelným používáním v prvních týdnech u silného výskytu řas, dochází k trvalému odstranění. Po 2 týdnech opakujte, až do úplného odstranění řas.

Aplikace:  příslušné množství přípravku nasypeme plošně na hladinu nebo cíleně na místa s vláknitou řasou. Ve vodě aktivující se kyslík vyzvedne k hladině odumřelé řasy a veškeré nečistoty usazené na dně jezírka. Vyflotovaný kal doporučujeme posbírat síťkou nebo skimmerem, v případě odebírání nečistot skimmerem doporučujeme vyčistit filtr. Před použitím změřte v jezírku pH, přípravek se neaplikuje při hodnotě nad pH > 8,4.

Praktické doporučení:  2-3 dny po aplikaci aktivního kyslíku doporučujeme do vodního biotopu (zvláště při výskytu vláknité řasy) použít bakteriální přípravek ke snížení látkového zatížení vod Aqua CB a nebo směs Aqua CB Profi a OxyBreaku, který ve vegetačním (letním) období napomáhá k omezení výskytu fekálních bakterií ( koliformní b., termotolerantní koliformní b., enterokoky), odbourávání čpavku a při včasném preventivním použití k zamezení tvorby vodního květu.

Detailní popis produktu

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: